splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

II TURNIEJ UBONGO

W PSP Łosiów, w ramach oczekiwania na Świętego Mikołaja, 5 grudnia dzieci i młodzież naszej szkoły wzięła udział w II Turnieju Ubongo. Tym razem uczniowie zmagali się w dwóch kategoriach: Ubongo tradycyjnym i Ubongo 3D.

Uczestnicy w pełnym skupieniu rozpoczęli zmagania. Łosiowscy uczniowie znają już doskonale tę rodzinną grę  polegająca na układaniu kolorowych kartoników tak, by zapełnić pola widoczne na planszach. W zabawie ważną rolę odgrywa czas.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał główny juror – Andrzej Miller z zaprzyjaźnionej Księgarni „Sowa” z Brzegu. W toku zawodów wyłoniono po czterech finalistów w dwóch kategoriach. Walka była zacięta, a w powietrzu unosiła się atmosfera   pełnej koncentracji.

O nieocenionym wpływie gier planszowych na dzieci pisaliśmy już wielokrotnie. Wiadomym  jest, że uczą przestrzegania reguł, liczenia, grupowania, rozpoznawania kształtów, cyfr i liter. Są również środkiem kształtowania odpowiednich funkcji postaw i nastawień dzieci wobec nauki, pracy i innych osób.

Dodajmy do tego element zdrowej rywalizacji, okres przedświąteczny i przepis na udany dzień wśród gier planszowych można uznać za gotowy.

A jak na Mikołajki przystało, wszyscy finaliści mogli liczyć na atrakcyjne nagrody, za które serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont. Finalistom gratulujemy.

Poniżej lista laureatów:

Ubongo tradycyjne: Karolina Kamińska – 1 miejsce, Tymoteusz Kulczycki – 2 miejsce, Dawid Kolbuch – 3 miejsce, Piotr Knapik – 4 miejsce.

Ubongo 3 D : Karol Szałach – 1 miejsce, Dawid Pełech – 2 miejsce, Konrad Czarnecki – 3 miejsce, Maciej Hetmańczyk – 4 miejsce.

Pamiętajmy, że w grach planszowych wszyscy są zwycięzcami!

                                                                                                        Tekst i foto: Anna Nowacka

Skip to content