Przedstawienie pt. „Jestem przyjacielem ludzi”

W dniu 5.10.2018 roku zawitał do nas Teatr „Kurtyna” z przedstawieniem profilaktyczno – edukacyjnym pt. „Jestem przyjacielem ludzi”.

Spektakl opowiadał o dziewczynce imieniem Tosia, która swój wolny czas najbardziej lubiła spędzać  przed telewizorem lub komputerem. Raz wyłączyli prąd a ona sama  została niechętnie w domu. Na „zabicie nudy” zaczęła oglądać i czytać książkę pt. „Atlas Świata”. Podczas lektury za sprawą wyobraźni dziewczynki w pokoju pojawiają się kolejno niezwykli goście: Eskimos             z Grenlandii, Afrykańczyk Dziurawa Chmura oraz Chińczyk. Mieszkańcy dalekich i egzotycznych krajów uświadamiają Tosię jak ważne w życiu człowieka są relacje międzyludzkie i postrzeganie drugiego człowieka. Przedstawienie zakończyło się wspólną zabawą – tańcem. Ten spektakl nauczył nas, że niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, włosów każdy może stać się naszym przyjacielem, jeśli tylko otworzymy przed nim serce.

Aktorzy  w spektaklu zwrócili również uwagę na podstawowe zasady dbałości o zdrowie, aktywność fizyczną i prawidłowe odżywianie się.

Przedstawienie przygotowane przez teatr „Kurtyna” bardzo spodobało się dzieciom , było ono również dla nich niezwykle mądrą i wartościową lekcją tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Spektakl został zorganizowany w ramach Programu z Profilaktyki Uzależnień.

Uczniowie klas V- VIII i gimnazjum wzięli udział w prezentacji spektaklu profilaktycznego pt. „Możesz odkryć siebie”, który poruszał kwestie podejmowania decyzji i wyborów, ważnych dla konsekwencji   i odpowiedzialności za nie. Gra sceniczna głównego bohatera niosła przesłanie dla młodzieży – potrzeba akceptacji rówieśników nie jest warta ryzyka picia alkoholu, używanie środków psychoaktywnych nie jest wyrazem odwagi, wypalony papieros nie jest atrybutem wolnego człowieka, relacje międzyludzkie nie opierają się na agresji i dyskryminacji a Internet nie jest biblią współczesności.

Zdjęcia: Teresa Rączka

Skip to content