splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

„Kulturystyka” w klasach czwartych?!

Tak, bo nasi czwartacy cenią sobie i kulturę i gimnastykę. Dlatego wszyscy razem,  pod opieką swych wychowawczyń:  pani Anny Nowackiej i pani Teresy Rączki (klasa 4a) oraz pani Aldony Idczak -Kulczyckiej (klasa 4b) wybrali się na wycieczkę sportowo- integracyjną do Wrocławia.

Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały wyjazdu.  9 października 2018, zgodnym krokiem,  obie klasy zasiadły w autokarze, by w wyśmienitych humorach udać  do stolicy Dolnego Śląska. Jaka była  radość uczniów, gdy dotarliśmy na miejsce! Ogromna liczba trampolin, gąbki do skakania, liny „Tarzana” wywołały okrzyki radości zarówno chłopców, jak     i dziewcząt. Po krótkim instruktażu, pod okiem opiekunów, uczniowie łosiowscy przystąpili do działania: skoki, przewroty, „walka” na równoważni, skoki na linie , salta… Kreatywność młodych ludzi nie zna granic! Na szczęście wszystko było w tym miejscu bezpieczne.

Po zakończeniu fizycznych ekscesów, zmęczeni, ale szczęśliwi czwartoklasiści udali się do kina. Z zaciekawieniem obejrzeli film animowany na kanwie powieści Jack’a Londona ” Biały Kieł”.

Dzieci polubiły sympatycznego wilczego bohatera. Do łez wzruszały się jego niedolą i z radością przyjęły zakończenie filmu, gdy ich ulubieniec odzyskał wolność. Film dostarczył niezapomnianych wrażeń, uwydatnił rolę przyjaźni i pokazał, że dobro zawsze zwycięża.

Po skończonym seansie zadowoleni i pełni…popcornu wsiedliśmy do autokaru, by w godzinach popołudniowych powrócić do stęsknionych rodziców.

zdjęcia: Teresa Rączka
tekst: Aldona Idczak-Kulczycka

Skip to content