splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

„Szlachetna Paczka” pozwala ludziom w potrzebie nie tylko dostać to, czego potrzebują, ale poczuć się godnie, tak jak inni, poczuć się częścią społeczeństwa.”

Szkolne Koło PCK i Samorząd Szkolny   włączyli się  w  inicjatywę „Szlachetnej Paczki”.

Charytatywny kiermasz wsparła Rada Rodziców, aktywnie angażując się w jego przygotowanie.

Dużą aktywnością wykazali się uczniowie i wychowawcy  klas 8a, 8b oraz 7a, którzy nie tylko dostarczyli wypieki – ale  byli również  odpowiedzialni za organizację i przebieg przedsięwzięcia.

Przez cztery grudniowe dni w trakcie przerw została przeprowadzona sprzedaż upieczonych przez rodziców i uczniów ciast, ciasteczek oraz  przyrządzonych soków i innych przekąsek.

Akcja naszych wolontariuszy spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. Słodkości kupowali uczniowie,  nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły.

Wszystkie wypieki były pyszne i szybko się rozeszły, za co należą się wielkie i gorące podziękowania wszystkim zaangażowanym  oraz wszystkim, którzy okazali hojność w ilości zakupów.

Organizatorzy zebrali łącznie 1140 zł.

Pozyskane środki finansowe zostały komisyjnie przeliczone i zostaną przekazane  na zakup węgla dla potrzebującego seniora.

Mam nadzieję, że poprzez udział w tej charytatywnej akcji uczymy postawy pomagania i zachęcamy do działania na rzecz innych.

Dziękujemy za ofiarowany czas, za dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Anna Jelenkowska

Skip to content