splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

Grudzień to czas oczekiwania na Boże Narodzenie, to czas  w którym myślimy o naszych najbliższych i chwilach spędzonych w rodzinnym gronie

Czerwonokrzyska Gwiazdka  jest ogólnopolska akcją pomocy świątecznej Polskiego Czerwonego Krzyża. W ramach przedsięwzięcia brzeski oddział organizuje  konkurs plastyczny związany z przygotowaniem ozdoby  świątecznej. Wykonane przez dzieci prace wraz z świątecznymi życzeniami zostaną ofiarowane w okresie przedświątecznym do Punktu Opieki PCK nad chorym w domu oraz uczestnikom Wigilii Bożonarodzeniowej dla osób ubogich, samotnych i potrzebujących. Będą więc miłym prezentem dla tych podopiecznych PCK którzy czują się zapomniani i do który od wielu lat nie dochodzą żadne świąteczne życzenia. Część  kartek  świątecznych zostanie przez PCK wysłana do żołnierzy, którzy pełnią służbę poza granicami naszego kraju, zostaną nimi. W ten sposób  obdarowani zostaną również Ci, którzy Święta spędzą z dala od kraju i rodzinnego domu.

Tradycyjnie  już z tej okazji uczniowie – pod kierunkiem opiekuna szkolnego koła PCK – wykonywali własnoręcznie kartki  świąteczne. W tym roku przekazaliśmy do Oddziału Rejonowego  w Brzegu 21 prac plastycznych.

Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone. Jednak głównym celem inicjatywy jest wsparcie, okazanie serca i sprawienie radości drugiemu człowiekowi przy okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Młodym wolontariuszom serdecznie dziękuję za udział w konkursie.

Anna Jelenkowska

Skip to content