splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

” Hello, it’s Me..” wydawać by się mogło, że słowa brytyjskiej piosenkarki, Adele, zaprosiły uczniów naszej szkoły do pogłębienia swej wiedzy o Wielkiej Brytanii . W związku z tym, 27 listopada 2019 roku, przedstawiciele klas 5-6 oraz 7-8, pod okiem pań Aldony Idczak-Kulczyckiej i Iwony Kasztelan, stanęli w szranki o tytuł najlepszego znawcy tematu.

 Łatwo nie było…

Uczestnicy odpowiadali na losowane przez siebie pytania w języku polskim, a klasy  7-8 także po angielsku. Wszyscy musieli wykazać się znajomością nie tylko współczesnej kultury brytyjskiej, ale także zagadnień z historii wyspy.

Ciekawym elementem konkursu były pytania w formie obrazkowej. Komisja sprawdziła zatem czy uczniowie rozpoznają budynki i miejsca w Wielkiej Brytanii. Następnie uczestnicy identyfikowali ciekawe osoby lub postacie związane ze Zjednoczonym Królestwem. Ostatnią konkurencją obrazkową było rozpoznawanie świąt obchodzonych przez Brytyjczyków.

Konkursowicze podjęli się także wyzwania i rozwiązali zadanie muzyczne polegające na rozpoznaniu pięciu brytyjskich zespołów lub wokalistów na podstawie usłyszanych utworów.

Uczniowie rewelacyjnie opanowali zagadnienia konkursowe. Walczyli bardzo dzielnie. Różnice w uzyskanej punktacji były minimalne i mimo wielu prób dogrywek nie udało się wyłonić jednego zwycięzcy.  Z radością zatem ogłaszamy wyniki naszego konkursu.

1. Klasy 5-6.
Wygrały ex aequo dwie drużyny :
– klasa 6a w składzie:
Hanna Mokrzan
Hanna Smolińska
 Hanna Wojnarowska
-klasa 6b w składzie:
Jakub Dunal
Maciej Hetmańczyk
 Maciej Kosmala
Również obie klasy piąteoczarowały nas swoją wiedzą .
5a: Izabella Hraca, Zuzanna Kasztelan , Amelia Smolońska
5b: Maciej Knapik, Dawid Pełech, Ireneusz Sztajglik

2. Klasy 7-8
Tym razem prym wiodły dziewczęta i ex aequo wygrały dwie drużyny:
kl. 8- Laura Piekoszewska i Emilia Zakowicz
kl. 7- Emilia Kasztelan i Wiktoria Lipka
Chłopcy także zaprezentowali bardzo wyrównany poziom wiedzy.
kl. 8- Patryk Kuliński i Tomasz Jesionek
kl.7- Michał Jabłoński i Jan Kubiak
 Uczestnikom konkursu gratulujemy, a chętnych zapraszamy za rok!!!

Aldona Idczak-Kulczycka

Skip to content