splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

„ZAŚPIEWAJMY PASTORAŁKĘ OD SERCA DO UCHA….”

Te słowa zespołu Rokiczanki  nucone były cały dzień w PSP w Łosiowie, gdzie 16.12.2021 wystawiono tradycyjne Jasełka.

 Przedstawienie przygotowała klasa 7b pod kierownictwem swojej wychowawczyni pani Aldony Idczak-Kulczyckiej. Akompaniamentu wokalnego użyczyły nam „ Aniołki” z klasy 4 i „ Mikołajki” z klasy 7a. Ze względu na panującą sytuację pandemiczną , nasze Jasełka prezentowane były trzykrotnie, dla poszczególnych, mniej licznych grup, tak by ostatecznie wszyscy uczniowie mogli zobaczyć pracę aktorów.

A oni przenieśli nas za pomocą magicznej lunety w czasie… Ujrzeliśmy zatem wędrującego Józefa z Maryją. Obserwowaliśmy  odwieczne diabelskie próby zawładnięcia  światem.  Na pięknych skrzydłach sfrunął do nas Archanioł Gabriel, a wolontariuszka, dzieci, pasterze i Trzej Królowie kolejny raz trafili pod właściwy adres- do szopki  betlejemskiej, by pokłonić się maleńkiemu Jezusowi .

Skoczne melodie pastorałek i dostojne kolęd wprowadziły nas w iście świąteczny nastrój.  Zatęskniliśmy za stołem wigilijnym, opłatkiem i rodziną . Wszystkim zamarzyła się choinka skrywająca u swych stóp kolorowe pudełka z prezentami. Już czas na ŚWIĘTA i na życzenia.

Na zakończenie dyrektor naszej szkoły, Pan Stanisław Kowalczyk podziękował dzieciom i nauczycielom za przygotowanie pięknego spektaklu, następnie złożył życzenia świąteczne rodzicom, pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom.

„ Niech  to Boże Narodzenie w każdym sercu się narodzi.

Wiara, miłość i nadzieja, pokój ludziom dobrej woli.”

Aldona Idczak-Kulczycka

Skip to content