splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

Z podziękowaniami dla nauczycieli…

Jak napisał słynny pedagog Janusz Korczak „ Dzieci rodzą się ze skrzydłami , nauczyciele pomagają im je rozwinąć”. Zawód nauczyciela wymaga nie lada poświęcenia, cierpliwości, kreatywności, słuchania drugiego człowieka. Jest to zawód odpowiedzialny, a jednocześnie przynoszący ogromną satysfakcję zawodową.

14 października – Dzień Edukacji Narodowej to moment szczególny dla kadry nauczycielskiej i pracowników szkoły. To dzień, gdy uczniowie przychodzą do swoich nauczycieli i wychowawców, aby wyrazić swoją wdzięczność za ich trud i pracę. Z tej okazji w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie odbył się uroczysty apel, na który przybyli zaproszeni goście: dyrektor Biura Obsługi Wspólnej w Lewinie Brzeskim – Helena Biernacka, sołtys Łosiowa – Małgorzata Smolińska-Wieczorek, ksiądz proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela – Leszek Włodarczyk, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich – Irena Rutkowska, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Lewinie Brzeskim – Ewa Sierakowska,Przewodnicząca Rady Rodziców – Magdalena Terlecka oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

W części oficjalnej dyrektor szkoły – pan Stanisław Kowalczyk złożył życzenia wszystkimpracownikom szkoły, w imieniu swoim oraz Burmistrza Lewina Brzeskiego. Następnie wręczył wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom szkoły nagrody dyrektora. Podziękował za wspaniałą pracę, życząc kolejnych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez wychowawczynię klasy 6b – panią Iwonę Kasztelan. Uczniowie przekazali swoje życzenia i podziękowania poprzez wiersze i piosenki. Na apelu w sposób humorystyczny została przedstawiona scenka, w której nauczycielka biologii – Wiewióra, informuje dyrektora o ucieczce z lekcji całej klasy 6b. Dyrektor zwołuje naradę nauczycieli, na której podejmuje decyzję o powołaniu Nauczycielskiego Patrolu. Patrol zaczyna swoje poszukiwania i po wizycie w laboratorium chemika – znajduje miejsce, w którym mogą przebywać uczniowie. Jest to archiwum szkolne.  Scenę kończy wybuch konfetti i niespodzianka z życzeniami, jakie przygotowali „wagarujący” uczniowie.

Świetna gra aktorska młodych uczniów z klasy 6b oraz dynamika przedstawienia zostały ciepło przyjęte przez publiczność zgromadzoną w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie.

Po przedstawieniu Samorząd Uczniowski wręczył nauczycielom szczególne „certyfikaty”wykonane specjalnie na tę uroczystość przez nauczycielki panią Annę Nowacką oraz Teresę Rączkę. Podziękowania należą się również pani Annie Piekoszewskiej za scenografię i pomoc w przygotowaniu apelu.

Iwona Kasztelan

Skip to content