sekretariat@psplosiow.opole.pl 77 412 53 26

Świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy w naszej szkole

Kontynuując tradycję naszej szkoły, 12 grudnia 2019 roku już po raz kolejny odbył się  kiermasz świąteczny. Do jego przygotowania przez wiele miesięcy przygotowali się uczniowie klas IV-VIII na zajęciach kółka plastycznego. Pod czujnym okiem pani Anny Piekoszewskiej wykonywali przepiękne ozdoby świąteczne, stroiki z różnych materiałów, ekologiczne choinki. Pani Teresa Kandefer przygotowała sianko na stół wigilijny do którego dołączony był  tekst kolędy. Pierwszaki  przygotowały „orzeszki z niespodzianką”. Wszystkie prace zostały komisyjnie wycenione i znalazły swoje miejsce na przygotowanych stoiskach. Jak co roku nie zabrakło pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców uczniów.

Już od godziny 16.15 w atmosferę świąteczną wprowadziły nas dziewczęta z zespołu „Łośki”, które na tę okazję przygotowały koncert kolęd. O godzinie 17.00 klasa IV zaprezentowała bożonarodzeniowe widowisko teatralne – Jasełka. W pięknej, świątecznej scenerii uczniowie przygotowani przez panią Beatę Hargot skłonili każdego słuchacza do chwili refleksji nad tym, co w naszym życiu powinno stanowić największą wartość.

Po zakończeniu przedstawienia pan Dyrektor podziękował nauczycielom – pani Teresie Gabruk, pani Annie Piekoszewskiej, pani Beacie Hargot oraz Teresie Kandefer za wkład pracy włożony w przygotowanie imprezy, rodzicom – za przygotowanie wypieków. Wszystkim złożył również życzenia świąteczno-noworoczne.

Po oficjalnej części rodzice udali się na spotkanie z wychowawcami swoich pociech. Do późnych godzin wieczornych można było dokonywać „świątecznych zakupów”, które do ostatniego klienta obsługiwały niestrudzone uczennice klasy VII a.

                                                                                                 Teresa  Gabruk

                                                                                                 Zdjęcia : Teresa Rączka

Skip to content