splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

Nauka przez zabawę, czyli przyjemne z pożytecznym.

W piękny, słoneczny dzień 10 września opustoszał budynek naszej szkoły. Gdzie podziały się wszystkie dzieci ? W klasach pusto, cisza na korytarzu i boiskach.

Uczniowie wszystkich klas razem  z nauczycielami  wybrali się na wycieczki.

Klasy I- III udały się do malowniczego parku przy OODR w Łosiowie, gdzie obserwowali i poszukiwali pomników przyrody podczas gry terenowej. Z zebranych okazów przyrodniczych dzieci wykonywały pomysłowe prace plastyczne.

Klasa IV z opiekunami pojechała do Lewina Brzeskiego, gdzie mogli się przekonać ile ciekawych miejsc można tam odwiedzić. Dzieci zapoznały się z infrastrukturą turystyczną, rekreacyjną , przyrodniczą i sportową swojej gminy.

Klasa V i VI wyruszyła na pieszą wycieczkę krajoznawczo- przyrodniczą szlakiem pól i łąk  do pobliskiej Różyny. Oprócz obserwacji i zagadek przyrodniczych  można było wykazać się sprawnością fizyczną podczas gier i zabaw w terenie.

Uczniowie z klas siódmych z nauczycielami poznawali  atrakcje środkowego biegu Odry pomiędzy stopniem wodnym Zwanowice a ujściem Nysy Kłodzkiej. Była to wycieczka rowerowa.

Klasy ósme poznawały góry Sowie zaliczane do grona najbardziej malowniczych w Polsce.

Wszystkie wycieczki nastawione były na bezpośredni kontakt z przyrodą, poznawanie bliższego i dalszego środowiska  oraz propagowanie zachowań ekologicznych. Pozwoliły one swobodnie połączyć elementy dobrej zabawy i efektywnej nauki. Dodatkowo były świetną formą integracji  pomiędzy dziećmi, a także nauczycielami po okresie izolacji w czasie pandemii.

                                                                                                                               Teresa Rączka

Skip to content