splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

„BYĆ KOBIETĄ…” świętujemy Dzień Kobiet

W dniu 8 marca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie świętowaliśmy Dzień Kobiet. „Być kobietą…” pod takim tytułem klasa 5b wraz z wychowawczynią Iwoną Kasztelan przygotowała przedstawienie z przymrużeniem oka. 

Przedstawienie rozpoczęło się od prezentacji telewizyjnej, w której prowadzący poinformował zebranych o programie na ten szczególny dzień. Następnie wesoły Kazik Kurczak przedstawił wiadomości ze świata ( opowiadał o biciu rekordu śmiechu przez uczniów, o nowym wynalazku dla śpiocha oraz o nowej miłości Barbie). Następnie chłopcy złożyli rymowane życzenia, po czym obdarowali kwiatami nauczycielki.

Po kwiatach wysłuchaliśmy piosenki  „Być kobietą…” z wesołą puentą w wykonaniu Lenki i pani Iwony Kasztelan.  W przestawieniu pojawiła się również przerwa reklamowa w której wesoła biedronka zapraszała do zakupu kwiatów i czekoladek dla miłych pań.  Dziewczyny z klasy 5b wykonały rytmiczny  taniec do utworu „Czekolada”, a chłopcy zagrali scenkę z serialu „Szkoła”, w której zastanawiali się, kiedy warto być uprzejmym, miłym i jak składać życzenia swoim koleżankom. Następnie Kacper wraz z towarzyszącym mu żeńskim chórem – w charakterystycznym rytmie hip hop – zaśpiewał piosenkę o dziewczynach.

 W kolejnej odsłonie programu nastąpił pokaz mody dla pań nauczycielek, gdzie Paulina zaprezentowała kreację „oczy dookoła głowy”, natomiast Wiktoria w stroju militarnym była „przygotowana na każdą szkolną sytuację”.

Gwoździem programu okazał się występ taneczno-wokalny chłopców, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w trzech układach. Pomiędzy układami pojawiła się gwiazda koncertu Kuba – jako Justin Bieber, który otrzymał ogromne brawa. Niestety, gwiazda w końcowej scenie musiała ustąpić miejsca pani sprzątaczce- którą wyśmienicie zagrał Maciek.

Występ nagrodzono wielkimi brawami!

Tekst: Iwona Kasztelan

Zdjęcia: Teresa Rączka

Skip to content