splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

ŻÓŁTY TALERZ POMAGA RODZINOM W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁOSIOWIE

Żółty Talerz to największy w Polsce program wsparcia żywienia dzieci. Jest realizowany od 2016 roku w stołówkach szkolnych i świetlicach środowiskowych w skali ogólnokrajowej, we współpracy z partnerami społecznymi, np. PCK, CARITAS, TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI.

 Nasza szkoła nawiązała współpracę w Kulczyk Foundation w 2016 roku. Dzięki niej uczniowie o trudnej sytuacji materialnej lub życiowej otrzymują zdrowe i pyszne obiady oraz uczestniczą w  licznych działaniach edukacyjnych. W ramach jej organizowane są warsztaty i szkolenia dotyczące zdrowego odżywiania, w których biorą udział zarówno dzieci, jak i koordynatorzy programu. Powstały także materiały edukacyjne mówiące o tym, jak jeść pysznie i zdrowo, które trafiły do uczniów i ich rodziców.

     Obecny czas – CZAS PANDEMII jest bardzo trudny  dla wielu  dzieci i ich rodzin. Wiemy, że dla wielu najmłodszych obiad zjadany w szkole czy świetlicy był jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia. Dlatego wraz z zamknięciem placówek Kulczyk Foundation wróciło do niesienia pomocy w formie, paczek żywnościowych.

Koordynatorzy z naszej szkoły w ramach programu Żółty Talerz dostarczyli już 70 paczek żywnościowych bezpośrednio do domów naszych podopiecznych.

    Żółty Talerz pamiętał również o mikołajkach!

W tym roku 35 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie otrzymało pełne witamin i aromatycznych specjałów paczkI, które trafiły do najbardziej potrzebujących dzieci.

           DZIĘKUJEMY KULCZYK FOUNDATION ZA WSPARCIE!!!

Skip to content