splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

TYDZIEŃ BIBLIOTEK W ŁOSIOWIE

 Od 8 do 15 maja wszystkie biblioteki w Polsce mają swoje święto.

Co roku przyświeca mu inne hasło, tegoroczne brzmi „ MOJA , TWOJA , NASZA BIBLIOTEKA”

Oto kilka wydarzeń, które miały miejsce z okazji tygodnia bibliotek 2023 w PSP w Łosiowie.

MOJA

  Poniedziałek- na szkolnym korytarzu pojawiła się wystawa prac plastycznych przedstawiających domowe biblioteczki naszych uczniów- tzw. kompozycja otwarta (rodzaj kompozycji polegający na pozostawieniu odbiorcy dzieła sztuki pola do interpretacji). Pojawił się specjalnie zaprojektowany plakat- kolaż fotografii domowych biblioteczek naszych uczniów, naszej szkolnej i  gminnych bibliotek. Wystawa  ta jest  podsumowaniem trwającej od kilku tygodni  akcji czytelniczej

Dziękujemy pani Annie  Piekoszewskiej  i uczniom za wykonanie prac na lekcjach plastyki  i kółku plastycznym.

TWOJA

Środa –  w bibliotece szkolnej gościliśmy konkurs matematyczny dla klas 1-3, bo biblioteka to przestrzeń  dla każdego, także dla miłośników nauk ścisłych.

NASZA

 W piątek  z klasami 2b, 3 i 4 wybraliśmy się  do Domu Kultury w Łosiowie na organizowane przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży – Pawłem Beręsewiczem.

 Panie  G. Smolińska, I. Kasztelan, L. Chojnacka  i  panie z obydwu bibliotek zapoznały uczniów z kilkoma książkami tegoż autora. Spotkanie było bardzo udane. Dowiedzieliśmy się dużo  o pracy tłumacza, pisarza i o powstawaniu książek. Dla większości z nas, było to pierwsze takie spotkanie, mam nadzieję, że nie ostatnie.

Wygląda na to, że polubiliśmy czytanie książek  oraz  NASZĄ, TWOJĄ i MOJĄ  BIBLIOTEKĘ.

                                                                                                                                Ilona Lis

Skip to content