splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, związany z tradycjami  i obrzędami rodzinnymi. Mają one niezwykłą atmosferę i symbolikę. Do pięknych polskich tradycji należy śpiewanie kolęd.

W dniu 13 stycznia w naszej szkole, odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.       

Przegląd miał na celu pielęgnowanie tradycji śpiewania polskich kolęd przez dzieci.  Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-8, którzy występowali   w swoich zespołach klasowych. Wykonawcy prezentowali bardzo różnorodny repertuar, od tradycyjnych kolęd  i pastorałek, po współczesne piosenki bożonarodzeniowe w ciekawych opracowaniach  i aranżacjach. Oprócz pięknych kolęd i pastorałek zgromadzeni na sali uczniowie i  nauczyciele wysłuchali informacji na temat tradycji kolędowania w Polsce, którą przybliżyły  zebranym konferansjerki – uczennice klasy 8 Amelka Foryś i Karolina Kita. Niezwykłego klimatu dodała uroczystości dekoracja  i obecność przedszkolaka – Oskarka,  który wcielił się w postać małego Jezusa. Opiekowali się nim Maryja- Martynka Jeżewska i Józef- Michał Niedzielski.

Zwieńczeniem przeglądu było  wręczenie wykonawcom nagród i dyplomów.

Na koniec uroczystości głos zabrał Pan Stanisław Kowalczyk – dyrektor szkoły, który podziękował wszystkim wykonawcom za udział w przeglądzie, wychowawcom za przygotowanie uczniów do występów oraz złożył zebranym świąteczne życzenia.

Koordynatorem Szkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek była Pani Teresa Kandefer.

 

Skip to content