splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

Sukces naszej Szkoły w konkursie recytatorskim

Już od 18 lat, rokrocznie Klub Wojskowy w Brzegu organizuje  Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria” im. ks. ppłk Zbigniewa Stefaniaka. Celem konkursu jest upamiętnienie sylwetki wieloletniego kapelana brzeskiej jednostki, a także rozbudzanie w uczniach uczuć patriotycznych i religijnych oraz zamiłowania do poezji jako sztuki żywego słowa.

Od początku swojego istnienia konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem szkół oraz żołnierzy z Brzegu oraz innych miejscowości województwa opolskiego. W tym roku, z zasięgu wojewódzkiego, konkurs rozrósł się do rozmiarów ogólnopolskiego.

Podczas tak ważnego wydarzenia nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły.

W piątek 19 listopada 2021 roku w recytatorskie szranki stanęły  uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Łosiowie: Zuzanna Kasztelan z klasy VII a oraz Lena Fiża z klasy VIII b reprezentujące naszą szkołę w kategorii klas V – VIII.

Recytatorów oceniało profesjonalne jury, które brało pod uwagę m.in. dykcję, dobór repertuaru do wieku uczestnika oraz ogólny wyraz artystyczny.

Uczennice naszej szkoły zaprezentowały się z jak najlepszej strony. Zuzanna Kasztelan za sposób interpretacji wiersza ks. Jana Twardowskiego zdobyła III miejsce, a Lena Fiża za recytację utworu Wisławy Szymborskiej – wyróżnienie.

Gratulujemy recytatorkom osiągnięcia wysokich lokat i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                              Aneta Strzecha – Ochocińska

Skip to content