splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

Procedura odbioru książek od czytelników Biblioteki Szkolnej SP w Łosiowie

Procedura odbioru książek i podręczników z Biblioteki  PSP w Łosiowie

W dniach od 8 do 24 czerwca szkoła przewiduje terminy odbioru książek i podręczników należących do szkoły a będących w użyciu naszych uczniów.

Książki

Proszę przynieść do szkoły  książki ze szkolnej biblioteki w dniach 8, 9 i 10 czerwca.(poniedziałek, wtorek, środa) W godzinach 8.00-14.00

W holu szkoły zostaną wystawione pojemniki na książki. Proszę zaopatrzyć książki w karteczkę z nazwiskiem ucznia i złożyć do pojemnika. Uczeń/rodzic zwracający książki powinien być w maseczce, proszę wchodzić do szkoły pojedynczo z zachowaniem zasad dystansu społecznego.

W pierwszej kolejności prosimy o zwrot książek uczniów klasy 8.

Podręczniki

Przed zwrotem szkolnych podręczników prosimy o  :

-usunięcie foliowych okładek,

-usunięcie zapisanych ołówkiem notatek,

-zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki,

– wyprostowanie pogiętych kartek i sklejenie rozdarć,

Tak przygotowane komplety podręczników należące do jednego ucznia proszę przynieść do szkoły w jednej torbie lub związane sznurkiem, obowiązkowo zaopatrzone w kartkę z nazwiskiem ucznia.

 Od 22 czerwca będą przyjmowane w szkole podręczniki. Szkoła otwarta będzie od godziny 8.00 do 14 .00.  W środę 24 czerwca szkoła będzie otwarta do godz.17.00

Podręczniki zostawiamy w pojemnikach przygotowanych w holu szkoły. Pojemniki będą oznaczone klasami. Uczeń/ rodzic zwracający książki powinien być w maseczce. Proszę wchodzić do szkoły pojedynczo z zachowaniem zasad dystansu społecznego.

W celu uniknięcia grupowania się osób proszę zastosować się do

 Harmonogramu zwrotu podręczników:

22 czerwca (poniedziałek)         klasa 8 i 7

23 czerwca (wtorek)                   klasa 6a i 6b

24 czerwca (środa)                      klasy 5a i 5b oraz klasa 4

25 czerwca (czwartek)                klasy 1, 2 i 3

Szkoła zaznacza, iż książki pozostaną w pojemnikach przez okres 48 godzin. Dopiero po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia podręcznika rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą e-dziennika.

Powyższe wskazówki zostały opracowane na podstawie wytycznych opublikowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Bibliotekę Narodową.

Skip to content