splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole

     Jest w kalendarzu taki dzień, w którym uczniowie mogą podziękować wszystkim nauczycielom oraz osobom, dzięki którym szkoła może sprawnie funkcjonować – to Dzień Edukacji Narodowej, polskie święto oświaty i szkolnictwa. W naszej szkole również odbyła się uroczystość z tej okazji.

      Pragnąc w wyjątkowy sposób uświetnić Święto Komisji Edukacji Narodowej uczniowie klasy III przygotowali montaż słowno-muzyczny ukazujący codzienne zmagania społeczności nauczycielskiej w starciach z rzeczywistością szkolną. Przedstawienie miało charakter magiczny,  W świat baśni wprowadziła słuchaczy „wróżka”. Przedstawiając realia życia szkolnego nie zabrakło również „diabła” i „aniołków” oraz „grona nauczycieli” mówiących o swoich codziennych zmaganiach i trudach pracy.

Oprócz prezentowanych, zabawnych sytuacji nie zabrakło również treści, które skłaniały słuchaczy do chwili zastanowienia i refleksji w pełnieniu powierzonej pedagogom misji.

Ogólnie było dużo śmiechu, radości, wierszy i piosenek.

Scenariusz opracowała wychowawczyni – Teresa Gabruk. W przygotowanie uroczystości bardzo zaangażowana była pani Emilia Klimczak – „dobry duszek” naszej klasy.

Teresa Gabruk

Po pięknym przedstawieniu zostały wręczone Nagrody Dyrektorskie dla 8 nauczycieli (Karina Dobrasiak, Katarzyna Świderska, Ilona Lis, Grażyna Smolińska, Aldona Idczak-Kulczycka, Agnieszka Łabiak, Iwona Kasztelan, Teresa Rączka) oraz dla pracowników obsługi i administracji (Teresa Strona, Jerzy Smoliński, Monika Kita, Danuta Adamowicz, Elżbieta Piecowa) Pan dyrektor złożył podziękowania i życzenia wszystkim pracownikom szkoły ubolewając, że nie mógł nagrodzić więcej osób. Wszyscy wyróżnieni otrzymali gromkie brawa, szczególnie pani Anna Jelenkowska, która otrzymała nagrodę Burmistrza oraz, wraz z panią Marzeną Żak medal Komisji Edukacji Narodowej.

W imieniu uczniów naszej szkoły przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życzyli zdrowia, uśmiechu na co dzień , satysfakcji z pracy, spełnienia marzeń,  dużo dobroci od ludzi i pogody ducha. Wszyscy otrzymali także drobne upominki i słodkości. To był dla wszystkich pracowników szkoły i uczniów bardzo sympatyczny dzień.

Skip to content