splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

NUDA? NIE W PSP W ŁOSIOWIE !!!

W dniach 20 – 21.11.2018r. uczniowie klas I – VIII i III gimnazjum  Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie, dzięki uprzejmości p. Andrzeja Millera, pracownika Księgarni Sowa w Brzegu, uczestniczyli w warsztatach gier planszowych.

Historia z „ planszówkami” zaczęła się rok wcześniej, kiedy to pan Andrzej wtajemniczył uczniów w arkany  „wiedzy tajemnej”. Zaszczepił u uczniów pasję grania w gry planszowe oraz ciekawość i chęć spędzenia miło czasu z przyjaciółmi, kolegami  i rodzicami. Efektem tych zajęć było zorganizowanie w szkole I Turnieju Ubongo.

W tym roku szkolnym uczniowie dopytywali się czy znowu będą zorganizowane warsztaty gier planszowych?

Zapytaliśmy się uczniów, dlaczego zależy im na tych zajęciach? Odpowiedzieli, że jest to świetna zabawa, a przy tym dużo śmiechu. Przede wszystkim jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu bez komputera, telefonu komórkowego i innych używek.

I tak właśnie jest u nas w szkole. Nie ma dnia, aby uczniowie na każdych zajęciach świetlicy  i przy innych okazjach nie poprosili nauczycieli o „ planszówki”. Wiadomo przecież, że gry są świetną okazją, aby w sposób bez ślęczeniami nad zeszytami, książkami uczniowie wyćwiczyli koncentrację uwagi, logiczne i twórcze myślenie, spostrzeganie, wzbogacanie słownictwa, orientacji przestrzennej. Uczą rywalizacji i  zasad fair  play.

Dlatego bardzo cieszymy się, że w PSP w Łosiowie uczniowie tak miło i spędzają wolny czas.

Finał warsztatów tuż, tuż, ponieważ odbędzie się II Turniej Gier Planszowych, na który zapraszamy chętnych uczniów.

Artykuł napisała Katarzyna Świderska
Zdjęcia – Teresa Rączka

Skip to content