MIŁY GOŚĆ W NASZEJ SZKOLE

Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole przedstawiciela Parafialnego oddziału Caritas przy Kościele  Miłosierdzia Bożego w Brzegu. Pan prezes Zdzisław Kozoświst przyjechał osobiście, aby na ręce pana dyrektora złożyć podziękowanie za zaangażowanie się naszej szkoły w akcję charytatywną. Zbieraliśmy fundusze i naczynia do wyposażenia kuchni niezbędnej do przygotowywania ciepłych posiłków dla potrzebujących.

Rodzice upiekli wspaniałe ciasta, po które ustawiała się długa kolejka podczas charytatywnego kiermaszu. Z organizacją kiermaszu świetnie poradziły sobie uczennice z Samorządu Uczniowskiego ze swoimi opiekunkami, panią Teresą Rączką i Iloną Lis. Pani pedagog Katarzyna Świderska czuwała nad zbiórką niezbędnego sprzętu.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i, że dołożyliśmy cegiełkę do Waszej pięknej i potrzebnej misji.

Zależy nam aby nasi uczniowie  zrozumieli, ze pomaganie to wymiana. I to wymiana dwustronna – między pomagającym a korzystającym z pomocy, w której każdy ma szansę dostać coś dobrego i ważnego dla siebie.

Podziwiamy wszystkich wolontariuszy Parafialnego zespołu Caritas, życząc wytrwałości w misji przekazywania miłości względem bliźniego.

Pomaganie uzależnia, daje ogromną satysfakcję i sprawia, że mimo poświęcania swojej energii innym zyskujemy mnóstwo wewnętrznej siły, chęci do życia i dalszego pomagania. Nadaje ono życiu prawdziwy sens !

                                                                                           Teresa Rączka

Skip to content