splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

„IDĄ ŚWIĘTA” – WARSZTATY POŚWIĘCONE ROBIENIU KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

Przed nami kolejne święta związane ze  składaniem  życzeń. Dlatego postanowiliśmy włożyć trochę pracy aby pielęgnować tradycję i wysyłać najdroższe i najbardziej atrakcyjne – robione ręcznie kartki.

Dnia 6 marca w 2020 roku w szkole odbyły się warsztaty rękodzieła, w których udział wzięli uczniowie z klas: czwartej, szóstych i siódmej, a także rodzice i nauczyciele.

Zajęcia poprowadziła mama naszych uczniów – p. Magdalena Niedzielska. Prowadząca przygotowała kolorowe kartony i gotowe elementy plastyczne. Uczniowie poznali też nową technikę plastyczną scrapbooking, dzięki której mogli wykorzystać do rękodzieła skomplikowane wzory, fantastyczne motywy kwiatowe i ażurowe dekoracje świąteczne.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Okazały się wspaniałym pomysłem na rozwijanie wyobraźni, zachęcanie do twórczej aktywności i ekspresji plastycznej, a efektem  trzygodzinnej pracy było 90 przepięknych kartek. Prace zostaną przekazane na konkurs plastyczny ZR PCK w Brzegu oraz  wysłane do  instytucji i partnerów szkoły.

Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Niedzielskiej za przeprowadzenie warsztatów i przekazane materiały plastyczne. Dziękujemy również Pani Teresie Rączce oraz mamom naszych uczennic Paniom:  Magdalene Terleckiej  i  Dagmarze Rydlakowskiej  za zaangażowanie i pomoc w organizacji warsztatów.

Miło jest dostać kartkę świąteczną, a jeszcze przyjemniej – ręcznie wykonaną.

Organizatorki warsztatów: Anna Jelenkowska i Beata Hargot

Skip to content