Grudzień w bibliotece

Ostatni miesiąc roku 2023- ego był dla nas wszystkich bardzo pracowity.

W bibliotece szkolnej w Łosiowie też działo się niemało. Jak wiecie, każdy jest w niej mile widziany.

Najpierw nawiedził nas pewien wesoły jegomość z brzuszkiem, w czerwonym kubraku. Mówił, że renifery i sanie zaparkował pod szkołą, a do biblioteki przyszedł w towarzystwie dwóch pięknych Elfek. Potrzebował spokojnego miejsca by przepakować swoje bagaże, zanim poszedł od drzwi do drzwi sali lekcyjnych. Całe szczęście, że renifery do biblioteki za nim nie przyszły, bo zjadłyby nasze najlepsze książki.

Potem przyszła urocza para. Oboje zmarznięci i zmęczeni podróżą. Mówili, że bezskutecznie schronienia szukają. Do biblioteki zostali serdecznie zaproszeni, ogrzali się i zebrali siły przed występem w szkolnych Jasełkach.

W międzyczasie pielgrzymki czytelników zjawiały się na przerwach by obstawiać w „Orzechowym Konkursie”, ale to już taka nasza tradycja. Oficjalne obliczanie ilości orzechów w słoiku nastąpiło w poniedziałek przed świętami. Najbliżej celu trafiła panna Zuzanna z klasy szóstej, której serdeczne gratulujemy i smacznych orzechów życzymy.

 Były jeszcze dary – zakupiłyśmy dla Was książki, by w Nowy Rok wejść z gotową listą nowości czytelniczych, bo przecież Święta to najlepszy sezon na czytanie.

Wesołych Ksiąg oraz Wesołych Świąt życzy wszystkim czytelnikom

Wasza Biblioteka

Ilona Lis

Skip to content