splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

Europejski Dzień Języków Obcych w PSP Łosiów

Już od blisko dwudziestu lat, każdego roku w dniu 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. To okazja do przypomnienia o tym, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa nauka języków obcych.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łosiowie również włączyła się do tego przedsięwzięcia. Z inicjatywy Iwony Kasztelan – nauczycielki języka angielskiego – został ogłoszony szkolny konkurs na najciekawszy projekt lub plakat, dotyczący wybranego kraju europejskiego. Uczniowie samodzielnie wybierali kraj, który chcą przedstawić i opisać. Jednym z zadań było znalezienie wyrażeń lub słów w danym języku i zaprezentowanie ich wraz z polskim tłumaczeniem. Idea konkursu miała na celu pokazanie dzieciom, że nauka języków daje wymierne korzyści. Przykładem może być spędzanie wakacji w innym kraju, kiedy to znajomość kilku słów pozwala nam zawrzeć nowe przyjaźnie. Wśród projektów wykonanych przez uczniów największą popularnością cieszyła się Hiszpania.

Jury w składzie I. Kasztelan, A. Nowacka i A. Piekoszewska postanowiło wyróżnić cztery najciekawsze prace uczniów: Oliwii Kowalskiej, Martyny Sawickiej, Mateusza Lisowca oraz Filipa Woźniczko. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki.

Jak mówiła Rita Mae Brown „Język jest mapą drogową kultury. Mówi Ci skąd ludzie pochodzą i dokąd zmierzają”, dlatego uczmy się języków obcych, niezależnie od wieku.

Iwona Kasztelan

Skip to content