Nasza szkoła już kolejny rok uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy. A jej celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania.

Cody Week  był   świetną okazja, do zabaw z kodowaniem. W tym roku postawiliśmy na zajęcia  bez komputera. Poszczególne klasy miały okazję uczestniczyć w różnych aktywnościach związanych z programowaniem oraz logiką. Uczniowie poznawali  i tworzyli własne szyfry, odczytywali drogę do celu i kodowali ją używając skrótów i nazw kierunków geograficznych, rysowali mapy pogody. Klasy siódme ćwiczyły  zapisywanie liczb z systemu dziesiątkowego do systemu dwójkowego. Szóstoklasiści bawili się z grą edukacyjną, wykorzystując wizualny język programowania  Scottie Go!

 Na lekcji informatyki i zajęciach świetlicowych dzieci zapoznały się ze środowiskiem Ozobota. Wiele atrakcji dostarczyła im aktywność związana z rysowaniem tras dla robota.

Młodsze klasy  uczyły się logicznego myślenia i rozwiązywania problemów  z wykorzystaniem kart pracy oraz tablicy interaktywnej. Uczniowie rozkodowywali wyrazy i obrazki,  szyfrowali kolorami, rozwiązywali zagadki. Podążając wyznaczoną ścieżką przez litery, odczytywali i zapisywali hasła.

Nauka kodowania pomaga  zrozumieć otaczający nas świat, uczy kreatywnego myślenia, orientacji przestrzennej, logicznego myślenia, współpracy w grupie. Przygotowuje młodych ludzi do aktywnego udziału w życiu codziennym.

Zachęcamy też do nauki kodowania w domu.

Dołączając do europejskiej mapy wydarzeń za podjęte działania szkoła otrzymała certyfikat.

Anna Jelenkowska

Skip to content