splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

„PUK, PUK, PUK SZUKAJĄ…”

Dnia 13 i 14 grudnia 2018 roku dzieci z klasy 4b Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie, przy wsparciu chórku złożonego z dziewcząt z klasy 8 naszej szkoły, postanowiły poszukać małego Jezusa. W związku z tym przygotowały Jasełka szkolne pod kierownictwem swojej wychowawczyni pani Aldony Idczak-Kulczyckiej oraz pani Joanny Chudy. Uczniowie zaprezentowali swoje przedstawienie dwukrotnie:  podczas zebrania z rodzicami połączonego z kiermaszem świątecznym oraz  następnego dnia,  w czasie szkolnego apelu.

Tegoroczne  Jasełka łączyły rzeczywistość XXI wieku z historią narodzin Jezusa sprzed 2000 lat. Publiczność ujrzała zatem kobietę, która mimo codziennych modlitw nie rozumiała idei narodzenia Jezusa i odmawiała pomocy innym „czekając na Boga”. Nie dostrzegła Go  w swojej sąsiadce, ani w małym chłopcu, ani w spragnionym wędrowcu. Sytuacja ta przypominała nam inną, znaną wszystkim scenę. Aktorzy przenieśli nas do Betlejem, gdzie spotkaliśmy Maryję i Józefa wędrujących po mieście w poszukiwaniu noclegu, pasterzy czuwających przy ognisku, Trzech Króli zdążających do Pana i Aniołki wskazujące wszystkim drogę.

Przedstawieniu towarzyszyła ciekawa oprawa muzyczna w postaci pastorałek i piosenek świątecznych oraz urocza dekoracja urozmaicona choinkami, szopką i światełkami.

Natomiast kiermasz świąteczny z okazji Bożego Narodzenia obfitował w tym roku w przepiękne dekoracje wykonane przez dzieci z koła plastycznego pod opieką pani Anny Piekoszewskiej, na zajęciach lekcyjnych, a także przy pomocy rodziców w domu. Dużym powodzeniem  cieszyły się przepyszne ciasta przygotowane przez niezawodne mamy, które co roku zaskakują swoimi kulinarnymi umiejętnościami. Dziękujemy !

Występy młodych aktorów, ozdoby oraz słodkie  smakołyki  wprowadziły nas w nastrój świąteczny, a mamy także nadzieję, że skłoniły do zadumy nad naszym własnym poszukiwaniem drogi do małego Jezusa.

 

Aldona Idczak-Kulczycka

Skip to content