sekretariat@psplosiow.opole.pl 77 412 53 26

Projekty unijne

Eko - szkoły

Uczestnictwo w projektach unijnych pozwoliło naszym uczniom wziąć udział w wielu ciekawych przedsięwzięciach. Szczególnie miło są wspominane Eko – szkoły, w ramach których całe klasy wyruszyły w Polskę na wycieczki. Uczniowie klas I-III odwiedzali gospodarstwa agroturystyczne oraz Duszniki-Zdrój. Uczniowie klas I-VI przebywali w Rabce, Krynicy oraz Łebie. Odbyły się również wycieczki do Karpacza oraz Zakopanego.

Od pięciu lat szkoła realizuje projekty unijne, w ramach których uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i talenty na różnych zajęciach pozalekcyjnych. Wszystkie klasy uczestniczyły w wycieczkach na tzw. “zielone szkoły”. Dzięki wyjazdom uczniowie mieli możliwość poznania wielu atrakcyjnych miejsc w naszym kraju. Zrealozowaliśmy następujące projekty:

“Szkoła na TAK”
“Atrakcyjna Szkoła – Od Ziemi do Nieba”
“W szkole się nauczę – w życiu wykorzystam”
“Jestem Eko – Jestem Trendy”
“Wiedza Naszym Kapitałem”
“Rozwój dziecka – najlepszą inwestycją w przyszłość”
“Inwestujemy w siebie”
“Nauczyciel XXI wieku”

Zakończenie realizacji projektu

Gmina Lewin Brzeski zakończyła w dniu 12.09.2018r. realizację zadania współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 dotyczącego Poprawy efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej PSP w Łosiowie.

Przedmiotem projektu była kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Łosiowie w ramach której wykonane zostały następujące prace: głęboka kompleksowa modernizacja energetyczna budynku użyteczności publicznej wraz z wymianą wyposażenia tego obiektu na energooszczędne w tym m.in.: ocieplenie obiektu, wymiana okien, drzwi zewnętrznych oraz oświetlenia na energooszczędne, przebudowa systemów grzewczych (wraz z wymianą i podłączeniem do źródła ciepła), systemów wentylacji i klimatyzacji, instalacja OZE, instalacja systemów chłodzących, w tym również z OZE.

Koszt projektu to 1 280.642,95zł a kwota dofinansowania wyniosła 683.942,65

Skip to content