Program profilaktyczno-wychowawczy „GRY LOGICZNE – DOBRE NA WSZYSTKO!!!”

     I Gminny Festiwal Gier Planszowych pod  patronatem Burmistrza Lewina Brzeskiego odbył się 15 czerwca 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Łosiowie. Festiwal ten był jednocześnie podsumowaniem działań programu  profilaktyczno-wychowawczego „GRY LOGICZNE – DOBRE NA WSZYSTKO!!!”, który był odpowiedzią na potrzeby uczniów i ich rodziców po czasie pandemii. Wszystkie działania programu były zrealizowane w szkołach podstawowych Gminy Lewin Brzeski: Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim, Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie i Publicznej Szkole Podstawowej w Skorogoszcz. Objętych wsparciem zostało 948 uczniów oraz ich rodziców i opiekunów prawnych.

Program ten wyposażył młodych ludzi klas 5 – 7 w kompetencje społeczne potrzebne do radzenia sobie  z trudnymi emocjami, a także w koncentrację uwagi oraz logiczne myślenie, co w efekcie wpłynęło na ich samoocenę. Rodzice i opiekunowie prawni, wzięli udział w prelekcji na temat „WSPÓŁCZESNE PROBLEMY I UZALEŻNIENIA DZIECI I MŁODZIEŻY” i zostali wyposażeni w wiedzę, informacje i kompetencje, aby w trudnych chwilach mogli pomóc swoim dzieciom.

         W każdej szkole odbyły się zajęcia z wykorzystaniem gier planszowych. Zaprezentowanie różnych gier planszowych było pokazaniem i wskazaniem uczniom, jak mogą miło i ciekawie spędzić czas z rówieśnikami, przyjaciółmi czy rodzicami. Czas, który   będzie wolny od Internetu, alkoholu i substancji psychoaktywnych oraz agresji i przemocy.

W I GMINNYM FESTIWALU GIER PLANSZOWYCH pod  patronatem Burmistrza Lewina Brzeskiego wzięło udział 48 reprezentantów poszczególnych szkół z gminy Lewin Brzeski. Zwycięzcami w zostali:

W kategorii, uczniowie z klas I – III:

I miejsce – Nina Dunal
II miejsce – Konrad Rusin
III miejsce – Francesco Improvolo

W kategorii, uczniowie z klas IV – VI:

I miejsce – Antoni Drozda
II miejsce – Kamil Romkowski
III miejsce – Ewa Chłopek

W kategorii,  uczniowie z klas VII – VIII:

I miejsce – Hanna Mokrzan
II miejsce – Maciej Potrz
III miejsce – Milena Ożga

Program mógł być zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu:

  • Urzędu Miasta Lewin Brzeski
  •  Brzeskiemu Stowarzyszeniu Promocji Zdrowia
  • oraz Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu.

        Realizatorami projektu byli:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Łosiowie
  • pani Beata Olszewska „ BO_WIEM”
  • Sebastian Pluta  „ CENTRUM ROZWOJU I WSPARCIA”
  •  Policjanci  z Powiatowej Komendy Policji w Brzegu i Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim.

Patronat medialny nad festiwalem objęli:

TVP3 OPOLE, RADIO DOXA, GAZETA PANORAMA POWIATU.

Wszystkim osobom i instytucjom bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe i merytoryczne oraz ufundowanie nagród w postaci pucharów, dyplomów, gier planszowych oraz słodkości.

Duże podziękowania składamy także naszej niezawodnej Radzie Rodziców, która przygotowała smaczny i słodki oraz zdrowy poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia za rok na II GMINNYM FESTIWALU GIER PLANSZOWYCH

Skip to content