splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

PODZIĘKOWANIE DLA SZKOŁY ZA UDZIAŁ W AKCJI „GORĄCZKA ZŁOTA”

30 października 2019  r. podczas konferencji Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża z opiekunami szkolnych kół,  odbyło się podsumowanie akcji  Gorączka złota.  

W czasie spotkania wręczono dyplomy i okolicznościowe puchary placówkom uczestniczącym w ogólnopolskiej kampanii oraz  podziękowania dla opiekunów za efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża.

W roku szkolnym 2018/2019 po raz kolejny  społeczność naszej szkoły przyłączyła się do programu. Akcja trwała od 3   do 15 czerwca. Zebraliśmy łącznie 369,32 zł o wadze ponad 30 kilogramów.

Zgromadzone pieniądze zostały komisyjnie przeliczone i przekazane do Oddziału Rejonowego  PCK w Brzegu.  Pozyskane środki finansowe  w całości przeznaczono na pokrycie kosztów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji finansowej.

W trakcie trwania przedsięwzięcia   uczniowie walczyli o tytuł Największego zbieracza złota. Bezkonkurencyjną okazała się  uczennica klasy 7 – Natalia Bednarz, która zebrała rekordową kwotę 52 zł. Drugie miejsce zdobyła Amelia Smolińska z klasy 5a, a trzecie uzyskał  uczeń klasy 5b – Szymon Kula.

Gorączka złota, to ogólnopolska kampania, która promuje  idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie, będącej w trudnej sytuacji.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom za zaangażowanie i udział w akcji. Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat!

Anna Jelenkowska

Skip to content