DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

Dzień Dziecka w naszej szkole obchodziliśmy trochę dłużej niż zwykle. 1 czerwca były pyszne lody, oraz niespodzianki w klasach i oczywiście żadnych złych ocen.

3 czerwca natomiast odbył się, długo oczekiwany, po okresie pandemii – DZIEŃ SPORTU, bo tak od wielu lat tradycyjnie obchodzimy DZIEŃ DZIECKA.

Ten dzień to wielkie sportowe święto, gdzie każdy może sprawdzić się w różnych konkurencjach sportowych.

Od samego rana panowała miła atmosfera. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele stawili się na placu apelowym w sportowych strojach.

Zawody sportowe rozpoczęliśmy od apelu olimpijskiego i wciągnięcia na maszt flagi olimpijskiej. Po części oficjalnej przystąpiliśmy do przeprowadzenia lekkoatletycznych konkurencji sportowych.

W tym roku można było uczestniczyć w:

Klasy I-II

  • Biegi integracyjne
  • Skok w dal z miejsca

Klasy III- VIII

  • Sztafeta 4 x 100 m
  • Biegi na 300 m
  • Rzut piłeczką palantową
  • Skok w dal
  • Biegi na 60 m
  • Rzut piłką lekarską

Każdy z uczniów wybierał dwie konkurencje, w których mógł wystartować,  a najlepsi zawodnicy stawali na podium i otrzymywali za swoje osiągnięcia medale.

Wszystkie klasy dopingowały swoich reprezentantów do  zdobywania jak najlepszych wyników.

Na koniec odbył się mecz piłki siatkowej, gdzie jedną drużynę stanowili uczniowie , a drugą nauczyciele. Były to bardzo emocjonujące rozgrywki , w których zwyciężyli uczniowie. Wszyscy grali świetnie i brawa należą się obu zespołom.

Podczas wzmożonej aktywności fizycznej  apetyt dopisywał, dlatego  wszyscy pałaszowali gorące kiełbaski. W przerwach między sportowymi zmaganiami można było potańczyć, plac apelowy zapełnił się tańczącymi m.in. popularną „belgijkę” .

Organizatorami  zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Pan Piotr Barszcz i Pani Marzena Żak, którym dzielnie pomagali nauczyciele .

Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie sponsorom, którymi byli: Rada Sołecka w Łosiowie  i Burmistrz Lewina Brzeskiego.

Po zakończonych zawodach flaga olimpijska została opuszczona a igrzyska szkolne oficjalnie zamknięte. Dzień Dziecka dostarczył wszystkim wielu wrażeń i przyjemnych emocji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom  i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się na sportowych zmaganiach.

                                                                                                                               Teresa Rączka

Skip to content