splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

Bilet powrotny do biblioteki

Z przyjemnością Informuję, że Nasza szkoła dołącza się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole” pod nazwą:

Bilet powrotny do biblioteki.

Zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej z okazji powrotu uczniów z klas I-III do nauki stacjonarnej. Akcja jest formą zabawy dla uczniów, do której zapraszamy także rodziców. Ponieważ nie chcemy dokładać domowych obowiązków, nie wymaga dużej aktywności ani przygotowań. Uczniowie otrzymają bilety powrotne do biblioteki, na których znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda.

Bilet działa jak kupon rabatowy w sieciówkach. Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń może poprosić o książkę z danej kategorii. Po  przeczytaniu i oddaniu nauczyciel-bibliotekarz kasuje odpowiednią ikonkę. Po skasowaniu całego biletu uczeń dostaje dyplom i nagrodę. Akcja trwa do czerwca 2021.

Po cichu liczymy na to, że uczniowie, po prawie roku spędzonym w dużej mierze przed ekranem komputera, zatęsknią za tradycyjnymi formami rozrywki. Akcja jest także formą miłego powitania przez bibliotekę wracających uczniów, a w przypadku tych najmłodszych czasem zachętą do pierwszej wizyty.

Skip to content