splosiow@wodip.opole.pl77 412 53 26

BIEGI PATROLOWE

23.06.2021 r. uczniowie klas III-VIII naszej szkoły uczestniczyli w BIEGACH PATROLOWYCH.

Celem imprezy była integracja międzyklasowa po okresie nauki zdalnej oraz łączenie wiadomości i umiejętności związanych ze sportem, propagowanie ducha zdrowej rywalizacji oraz dobra zabawa (z dala od komputera).

W zespołach, składających się  maksymalnie z 5 osób musieli  znaleźć się przedstawiciele ze starszych i młodszych klas. Trzeba było nauczyć się współpracy w grupie. Każdy zespół wymyślał sobie nazwę.

Trasa  przebiegała przez dobrze znane, malownicze tereny w okolicy naszej szkoły. Na poszczególnych etapach biegu należało wykazać się wiadomościami z zakresu spotu oraz sprawnością fizyczną.

Uczniowie z klas ósmych pilotażowali trasę biegu, natomiast nauczyciele , na poszczególnych punktach kontrolnych wyjaśniali zadania do wykonania, kontrolowali wyniki i wpisywali ocenę punktową zespołom.

Wygrał zespół, który w najkrótszym czasie zdobył największą liczbę punktów.

Organizatorzy przygotowali dla zwycięzców atrakcyjne nagrody, które z pewnością przydadzą się podczas aktywnego spędzania czasu wolnego.

Impreza okazała się bardzo udana, wszyscy dobrze się bawili, zarówno uczestnicy biegów , jak i kibice.

Dziękujemy organizatorom (nauczyciele wychowania fizycznego) oraz  nauczycielom i uczniom, którzy pomagali w organizacji biegów.

Skip to content