slideshow_szkolaslideshow_szkolaslideshow_szkola
Drukuj

Bieg patrolowy 2017

20 czerwca odbył się  XIII Bieg Patrolowy. Impreza była okazją do promocji działań związanych z realizacją projektów: „Szkoła Promująca Zdrowie”,  „Trzymaj Formę” i „Żółty Talerz”.

XIII edycja imprezy przebiegała pod hasłem „Wiem co jem”, a jej głównym celem  było propagowanie zdrowego stylu życia i zasad współzawodnictwa. W rywalizacji wystartowało 20  czteroosobowych patroli;  w  ich składzie znaleźli się uczniowie z klas 4-6. Przed startem zespoły otrzymały   karty zadań. Trasa konkursowa długości 2 kilometrów składała  się z 4 stanowisk. Na poszczególnych punktach kontrolnych zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące zdrowego żywienia. W rywalizacji liczyła  się wiedza i  czas. W konkursie nie było jednak przegranych - każda z reprezentacji otrzymała nagrody. Po ciężkich zmaganiach na uczniów czekał poczęstunek przygotowany przez pracowników szkoły (grillowane kiełbaski, napoje i słodkie przekąski).

Zwycięzcy Biegu Patrolowego:

I miejsce – Tomasz Płuciennik - kl. 3b, Patryk Kuliński  i Przemysław Mrozik- klasa 5;

II miejsce - Marcin Marciniak i  Mateusz Niedzielski- kl.4, Tymoteusz Kulczycki, Eryk Zdun-  kl.6;

III miejsce – Wojciech Pawiński i Salwador Tomczuk- kl.3a, Sebastian Mrozik- kl.5,  Oliwia Haręza-kl6.

Organizatorem zawodów była Anna Jelenkowska i Piotr Barszcz. Nagrody i poczęstunek ufundowali: Burmistrz Lewina Brzeskiego, Rada Sołecka w Łosiowie, Bank Żywności w Luboszycach, Rada Rodziców, Uczniowski Klub Sportowy Olimpicus i Zarząd Rejonowy PCK w Brzegu.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy.

Zapraszamy za rok!!  Bieg Patrolowy to nie tylko świetna zabawa dla uczniów, ale przede wszystkim doskonała lekcja zdrowia,  której co roku bierze udział cała  społeczność  szkolna.

Anna Jelenkowska

bieg patrolowy 1

bieg patrolowy 2

bieg patrolowy 3

bieg patrolowy 4

bieg patrolowy 5

Opublikowano /Iwona Kasztelan/